Aplikacja „Stocznia jest kobietą” w konkursie Mobile Trends Awards 2016! Zagłosuj w plebiscycie publiczności.
Za aplikację „Stocznia jest kobietą” Stowarzyszenie Arteria otrzymało nominację w kategorii „Podróże i turystyka”. Do 3 lutego trwa głosowanie w plebiscycie publiczności. Aplikacja powstała we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej. Wykonała ją firma 3Step Sp. z o.o. z Krakowa.
Aplikacja powstała w oparciu o relacje byłych pracownic: suwnicowych, izolatorek, pracownic administracji, inżynierek i lekarek. To te głosy prowadzą po niegdyś przemysłowym terenie Stoczni, opowiadając nieraz o miejscach, których już nie ma. Kobiety opowiadają o dniu pracy, wykonywanych zawodach, odczuciach, wydarzeniach kulturalnych – wszystkim, co wiązało się z tym największym dawniej zakładem pracy na Pomorzu. W aplikacji odnajdziemy także niezwykłe zdjęcia archiwalne, niektóre wcześniej niepublikowane, jak i takie wykonane zaledwie przed rokiem.
Link do strony z głosowaniem: https://2017.mobiletrends.pl/mta/glosowanie.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 marca 2017 r. w Kijów Centrum w Krakowie. Nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych minionego roku zostaną rozdane po raz szósty.
Aplikacja pokazuje inną twarz Stoczni – przestrzenie powstawania przyjaźni, drogi awansu zawodowego i społecznego, trud godzenia pracy zarobkowej z życiem rodzinnym czy wspólne świętowanie. Pozwólcie się zaskoczyć przez opowieści kobiet o zakładzie kojarzącym się z męską pracą i historią pisaną dużą literą.
Aplikację można pobrać bezpłatnie w Sklepie Google Play oraz Appstore i iTunes. Dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. W wyszukiwarkę należy wpisać „Stocznia jest kobietą”.
Aplikacja dostosowana jest do potrzeb osób słabowidzących (zgrywa się z takimi usługami jak TalkBack na Androida czy Voiceover) i niedosłyszących (zawiera transkrypcje nagrań), była testowana przez seniorki i seniorów pod kątem przejrzystości i łatwości obsługi.
Aplikacja zawiera:
- 21 punktów z opisami miejsc, fragmentami wspomnień oraz lokalizacją na mapie,
- 20 biogramów stoczniowych bohaterek,
- zarys historyczny Stoczni Gdańskiej podkreślający rolę kobiet i archiwalne zdjęcia,
- mapę z lokalizacjami punktów i funkcją geolokalizacji (GPS),
- unikatowe nagrania i opowieści z życia Stoczni,
- informacje o projekcie.
Funkcje aplikacji:
- geolokalizacja (nawigacja GPS po terenie postoczniowym),
- przeglądanie zdjęć,
- odtwarzanie nagrań,
- możliwość udostępnienia przez media społecznościowe m.in. Twitter i Facebook,
- ustawienia wielkości czcionki,
- integracja z systemem TalkBack.
Uwaga! Istnieje możliwość pobrania całej zawartości na pamięć urządzenia i późniejsze odtworzenie treści bez dostępu do Internetu. Aplikacja zajmuje wtedy w pamięci dużo więcej miejsca (około 100 MB).
Kontakt: Anna Miler: 502559813, kontakt@art-eria.pl
—-
Organizator: Stowarzyszenie Arteria
Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska) | Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia) | Oslo and Akershus University College (Norwegia) | Europejskie Centrum Solidarności
Wykonawca: 3Step Sp. z o.o.
Projekt „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Aplikacja nazywa się „Stocznia jest kobietą” („Shipyard is a woman” w wersji anglojęzycznej)
O aplikacji mogą Państwo przeczytać TUTAJ. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play oraz iTunes.