Promo_1

Aplikacja Stocznia jest Kobietą nominowana do Mobile Trends Awards!

Posted on Posted in Aktualności, O projekcie

Aplikacja „Stocznia jest kobietą” w konkursie Mobile Trends Awards 2016! Zagłosuj w plebiscycie publiczności.

Za aplikację „Stocznia jest kobietą” Stowarzyszenie Arteria otrzymało nominację w kategorii „Podróże i turystyka”. Do 3 lutego trwa głosowanie w plebiscycie publiczności. Aplikacja powstała we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej. Wykonała ją firma 3Step Sp. z o.o. z Krakowa.

Aplikacja powstała w oparciu o relacje byłych pracownic: suwnicowych, izolatorek, pracownic administracji, inżynierek i lekarek. To te głosy prowadzą po niegdyś przemysłowym terenie Stoczni, opowiadając nieraz o miejscach, których już nie ma. Kobiety opowiadają o dniu pracy, wykonywanych zawodach, odczuciach, wydarzeniach kulturalnych – wszystkim, co wiązało się z tym największym dawniej zakładem pracy na Pomorzu. W aplikacji odnajdziemy także niezwykłe zdjęcia archiwalne, niektóre wcześniej niepublikowane, jak i takie wykonane zaledwie przed rokiem.

Link do strony z głosowaniem: https://2017.mobiletrends.pl/mta/glosowanie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 marca 2017 r. w Kijów Centrum w Krakowie. Nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych minionego roku zostaną rozdane po raz szósty.

Aplikacja pokazuje inną twarz Stoczni – przestrzenie powstawania przyjaźni, drogi awansu zawodowego i społecznego, trud godzenia pracy zarobkowej z życiem rodzinnym czy wspólne świętowanie. Pozwólcie się zaskoczyć przez opowieści kobiet o zakładzie kojarzącym się z męską pracą i historią pisaną dużą literą.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w Sklepie Google Play oraz Appstore i iTunes. Dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. W wyszukiwarkę należy wpisać „Stocznia jest kobietą”.

Aplikacja dostosowana jest do potrzeb osób słabowidzących (zgrywa się z takimi usługami jak TalkBack na Androida czy Voiceover) i niedosłyszących (zawiera transkrypcje nagrań), była testowana przez seniorki i seniorów pod kątem przejrzystości i łatwości obsługi.

screen322x572

Aplikacja zawiera:

 • 21 punktów z opisami miejsc, fragmentami wspomnień oraz lokalizacją na mapie,
 • 20 biogramów stoczniowych bohaterek,
 • zarys historyczny Stoczni Gdańskiej podkreślający rolę kobiet i archiwalne zdjęcia,
 • mapę z lokalizacjami punktów i funkcją geolokalizacji (GPS),
 • unikatowe nagrania i opowieści z życia Stoczni,
 • informacje o projekcie.

Screenshot_2016-02-23-11-04-04

Funkcje aplikacji:

 • geolokalizacja (nawigacja GPS po terenie postoczniowym),
 • przeglądanie zdjęć,
 • odtwarzanie nagrań,
 • możliwość udostępnienia przez media społecznościowe m.in. Twitter i Facebook,
 • ustawienia wielkości czcionki,
 • integracja z systemem TalkBack.

 

Uwaga! Istnieje możliwość pobrania całej zawartości na pamięć urządzenia i późniejsze odtworzenie treści bez dostępu do Internetu. Aplikacja zajmuje wtedy w pamięci dużo więcej miejsca (około 100 MB).

 

Kontakt: Anna Miler: 502559813, kontakt@art-eria.pl

—-

Organizator: Stowarzyszenie Arteria

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska) | Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia) | Oslo and Akershus University College (Norwegia) | Europejskie Centrum Solidarności

Wykonawca: 3Step Sp. z o.o.
Projekt „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

baner

Aplikacja nazywa się „Stocznia jest kobietą” („Shipyard is a woman” w wersji anglojęzycznej)

 

O aplikacji mogą Państwo przeczytać TUTAJ. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play oraz iTunes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *